Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Kokia lova garantuos puikų vaiko miegą?

vaikiskos lovosGeras ir kokybiškas miegas padeda pailsėti mūsų kūnui ir garantuoja mūsų gerą nuotaiką, žvalumą ir aukštą darbingumo lygį. Siekdami gero poilsio daug dėmesio skiriame savo lovai ir čiužiniams. Savaime suprantama, kad siekiame pasirūpinti ne tik savimi, bet ir savo artimaisiais. Ypač ilgai renkame tinkamą lovai savo vaikui – juk miegodamas vaikas auga ir vystosi. Siekiame įsigyti lovą, kuri užtikrintų tobulą kainos ir kokybės santykį.

Šiandien galime rinktis iš įvairiausių rūšių lovų, tačiau vaikiškos lovos turi atitikti tam tikras sąlygas. Pirmiausia, mums svarbus vaikiškos lovos dydis. Nepamirškite, kad lova turi puikiai tikti vaiko kambaryje, kadangi vaikui yra būtina laisva erdvė, skirta žaidimams. Ypač svarbu apie lovos dydį ir kambario erdvės užimtumą galvoti tuomet, kai turite kelis vaikus. Lova turi būti patogi abiejų vaikų miegui ir atitikti abiejų vaikų lūkesčius. Šiuo atveju vienas geriausių sprendimų yra dviaukštė lova. Tačiau atminkite, kad vaikai neturėtų miegoti dvigulėje lovoje ilgą laiką. Paaugliui reikėtų skirti asmeninę lovą – taip įvertinsite jo individualybę ir suteiksite geresnes sąlygas vaiko asmenybės vystymuisi. Be to, pirkdami lovą turėtumėte paklausti, kokio dizaino vaikiškos lovos pageidautų jūsų mažasis šeimos narys. Lovos spalva ir jos puošybos elementai turi patikti vaikui, kitaip negalėsite garantuoti geros vaiko miego kokybės. Dar vienas svarbus dalykas, kurį būtina apsvarstyti ieškant vaikiškos lovos, yra šio baldo praktiškumas – galbūt lova gali atlikti kelias funkcijas, pvz., būti panaudojama kaip spinta ir panašiai.

Dar vienas svarbus akcentas – pasirinkti medžiagą, iš kurios bus pagaminta lovytė. Vaikiškos lovos šiandien gaminamos iš įvairių medžiagų (dažniausiai iš medžio ir metalo). Savaime suprantama, kad lova turi derėti prie viso jūsų būsto interjero. Nepamirškite, kad jau ilgus šimtmečius ypatingai vertinamas medis. Tai yra natūrali medžiaga, kuri sukuria išskirtinį ir šiltą kambario interjerą. Nors metalinės vaikiškos lovos yra modernesnės ir lengvesnės, lovos, pagamintos iš medienos, yra tvirtesnės. Jei nusprendėte įsigyti medinę vaikišką lovą, turėtumėte rinktis natūralios medienos baldą. Nors šiandien rinkoje dominuoja medienos gaminiai, kuriami iš medžio drožlių (šia gaminiai yra pigesni, lengviau apdirbami), vis dėlto, įgiję drėgmės, medžio drožlių baldai tampa nelygūs, o baldų kraštai ir briaunos pradeda luptis. Be to, tokie baldai net kelis dešimtmečius gali skleisti nuodingas medžiagas (kadangi šių baldų apdailai naudojamos medžiagos yra toksiškos), kurios jūsų vaikui sukels galvos skausmą, pykinimą ar net alergiją. Vaikiškos lovos iš natūralaus medžio, nors yra brangesnės, tačiau užtikrina kokybišką jūsų vaiko miegą.

Gerą ir ramų miegą garantuoja ir tinkamai parinkti čiužiniai. Čiužinukai vaikams gali būti įvairių rūšių. Šiandien galima įsigyti spyruoklinius, lateksinius, viskoelastinius, pripučiamus, vandens ir kitokius čiužinius. Vaikams skirti čiužiniai turi būti ne tik tinkamų išmatavimų, bet ir gerai ventiliuotis, greitai išsklaidyti drėgmę ir šilumą. Geriausia, kad čiužinys būtų vidutinio minkštumo ir neleistų stuburui išlinkti. Jeigu jūsų vaikas yra alergiškas, turėtumėte pirkti čiužinį, kuris pasižymėtų antialerginėmis ir antibakterinėmis savybėmis.

Puikiai išsimiegojęs vaikas bus ne tik laimingesnis ir žvalesnis, bet ir sveikesnis, todėl naujos vaikiškos lovos įsigijimas turi būti gerai apgalvotas žingsnis. Šiandien daugybė įmonių gali pasiūlyti įvairiausias jūsų lūkesčius ir norus atitinkančias lovas, tačiau atminkite, kad investuojate ne tik į baldą, bet ir į savo mažylio sveikatą.

(Visited 84 times, 1 visits today)