Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Senovę menantys vestuvių papročiai ir nauji magiški vėjai

vestuvesVestuvės – ypatinga šventė. Du žmonės pradeda kurti naują gyvenimo etapą, bendrą ateitį, prisiekdami amžinai būti kartu. Vestuvėms pasibaigus, šios šventės aidai jaunuosius ir iškilmių svečius lydi dar ilgai ilgai. Todėl nepriekaištingai suplanuoti vestuves yra nepaprastai sunku.

Vestuvinių apeigų ir papročių aprašymų yra nesuskaičiuojama galybė. Jie aprašyti Irenos Čepienės knygoje „Lietuvių tradicinės vestuvės“, B. Buračo bibliografinėje informacijoje „Lietuvos kaimo papročiai“ ir kitų autorių knygose bei straipsniuose. Šiose knygose aptarti scenarijai, kaip ir visa kita informacija, šiuolaikiniame informaciniame pasaulyje, norim to ar nenorim, darosi nuobodoka.

Anksčiau, kai jaunieji sumanydavo po jungtuvių save įamžinti meninėse fotografijose ar aplankyti savo pamėgtas vietas, artimiesiems, išėjusiems iš bažnyčios, tekdavo nuobodžiauti ir laukti. Dabar laukiantiems svečiams dažnai paruošiamos specialios, daug laiko neužimančios programos – supažindinimas su lankytinomis vietomis, to krašto paveldu, talkinant pasamdytiems gidams, ir visa eilė kitų pramogų.

Lietuvoje nuo senų senovės paprastą žmogų visą gyvenimą lydėjo magija ir burtai. Pavyzdžiui, pagal senovės papročius jaunieji link altoriaus eidavo kartu, susikibę už parankių, jaunoji batelyje turėjo pinigėlį, kuris turėdavo „prišaukti turtus“.

Nenustojome laikytis šių mistinių papročių ir šiandien. Be to, vis dažniau į vestuvių scenarijų patenka ilizionistas (magas), kuris stebina dalyvius savo rankų miklumu ir išmone. Daugelis dažnai prisiekia sau, kad bus ypatingai atidūs ir įspės Ilizionisto atliekamo triuko esmę, bet, anaiptol, taip neatsitinka ir tenka iš naujo stebėtis. Mago atliekamų veiksmų sudėtingumą, nesuvokiamos įtaigos jėgos panaudojimą galėtume drąsiai vadinti „iliuzijos“ meno rūšimi, kuri kasdien tobulėja ir tampa vis populiaresnė. Ji džiugina ir jauną, ir seną, ją supranta bet kokia kalba kalbantis šventės dalyvis, tačiau jos paslapties nesupranta nei vieni, nei kiti.

Štai ta „amžina paslaptis“ daugelį ir intriguoja, daugeliui nenusibosta, daugelis apie ją diskutuoja, tad kodėl į vestuvių planus neįtraukus magijos, jos puoselėtojų, jos vykdytojų, kurie jūsų pobūvį padarys originalesnį, savitą ir įsimintiną. Nors ilizionisto triukus vadinti „magija“ gal ir per drąsu, tačiau ji mūsų vestuvių puotose, kituose masiniuose žmonių susibūrimuose, tampa neatskiriama šventės dalimi, gaminanti pozityvią energiją, kurios mums šiandien taip trūksta.

Iliuzionisto paslaugos: www.magicmode.lt